Lietuvos mokinių rašinio konkursas "Ko reikia, kad pelnytum žmonių pasitikėjimą“,
skirtas Vasario 16-jai paminėti

Jolanta Stankevičienė

DSC2556

Penktąjį kartą Lietuvos sporto muziejuje, buvo apibendrinti darbai bei apdovanoti  Lietuvos mokinių rašinio konkurso "Ko reikia, kad pelnytum žmonių pasitikėjimą“, skirto Vasario 16-jai paminėti, laureatai.Atvykusius iš tolimiausių Lietuvos kampelių sunkiai talpino muziejaus didžioji salė. Konkursas ir savo turiniu ir dalyvių gausa žymiai viršijo prieš tai buvusius. Gal todėl, kad ši, viena svarbiausių žmogaus gyvenime vertybių - "Pasitikėjimas" liečia kiekvieną iš mūsų šeimoje, moksle, darbe - visur, o tame tarpe - ir sporte. Antra, kas visus be abejo domino, - tai, kad kiekvienas, parašęs šį rašinį, turės galimybę susitikti, pabendrauti, nusifotografuoti su vienu iškiliausių mūsų šalies sporto didžiavyrių Virgilijumi Alekna.
                 Konkurso tikslas skatinti Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokinius domėtis olimpiniu sąjūdžiu, aktyviai dalyvauti olimpinio ugdymo programoje ir mokyklos sportiniame bei visuomeniniame gyvenime pasitelkiant PASITIKĖJIMĄ VIENI KITAIS. Konkursas skiriamas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai - vasario-16ąjai.

Rašiniuose mokiniai skatinami papasakoti apie savo mokyklos dalyvavimą olimpiniame judėjime, olimpinio ugdymo programoje, mokykloje veikiančius sporto būrelius ir komandas, organizuotus renginius, varžybas, stovyklas, kaip visa tai įtakoja vertybinį jaunimo ugdymą.Prašoma pateikti požiūrį į olimpinius idealus ir principus,kilnų elgesį sporte ir gyvenime.Atskleisti, kaip, šiuolaikinio jaunimo nuomone, dera ugdyti pasitikėjimą savimi, kaip įgyjamas draugų, kolegų, bendruomenės pasitikėjimas.

Konkurso organizatorius Lietuvos sporto muziejus kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru ir Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija. Apdovanojimai vyko 2013m. vasario 14 d. Lietuvos sporto muziejuje vykusios mokslinės-praktinės konferencijos ,,Olimpinis judėjimas ir mokykla" metu. Apdovanojimus moksleiviams-nugalėtojams ir laureatams teikė Lietuvos sporto muziejaus direktorius, LTOK Kauno apskrities tarybos atsakingas sekretorius Pranas Majauskas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Nijolė Šutinienė ir tituluočiausias Lietuvos sportininkas, olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas Virgilijus Alekna.

Solidi septyniolikos iškilių sporto veteranų, pasaulio čempionų, olimpiečių, Lietuvos sporto ir technikos universitetų dėstytojų, profesorių komisija atidžiai perskaitė ir įvertino keturių amžiaus grupių mokinių atsiųstus darbus.
                  Komisijos vardu Regina Bučienė ir Jurgis Kovas bei Lietuvos neformaliojo švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Nijolė Šutinienė kalbėjo, kad reikia pasidžiaugti ir didžiuotis mūsų vaikais, kad jie taip nuoširdžiai ir brandžiai sugeba įžvelgti  tai, kas yra kilnu ir gera visiems, ne vien tai, ko geidžia tik jo egoizmas, nauda sau ir kiti negatyvūs, mūsų gyvenime neretai pasitaikantys reiškiniai.Dvylika konkurso laureatų, dvidešimties atskirų nominacijų laimėtojų buvo apdovanoti taurėmis, visi konkurso dalyviai bei jiems takinę pedagogai – padėkos raštais.

Rašinio konkurse dalyvavo dvi Veisiejų gimnazijos moksleivės. Tai Vidutė Bartuškevičiūtė 6a klasės moksleivė, jai pasiruošti padėjo kūno kultūros mokytoja metodininkė Pasa Pečiukonienė, ir Ilona Bartuškevičiūtė II ag klasės moksleivė, kurios rašinys 9-10 klasių mokinių grupėje pelnė III vietą.Jos padejėja( gal tiksliau būtų paskatintoja) kūno kultūros mokytoja metodininkė Jolanta Stankevičienė.Iloną ir Vidutę Bartuškevičiūtes lietuvių kalbos moko mokytoja Rasa Dumbliauskaitė.

Šiame konkurse mes dalyvaujame jau penktus metus iš eilės, ir kiekvienais metais džiaugiamės puikiais mūsų moksleivių rezultatais.2009 m.rašinio konkurso ,,Olimpinė dvasia gyva ir šiandien"laureate tapo MarijaBondarenko 11b klasės moksleivė, kuriai buvo suteikta garbė savo rašinį ir vaizdinę medžiagą pristatyti apdovanojimų metu konferencijoje.(Padėjo ruoštis lietuvių kalbos mokytoja Dalė Goberienė ir kūno kultūros mokytoja Jolanta Stankevičienė). 2010 m. už rašinį ,,Kas mums iš to sporto ir iš tos garbės" Kęstutis Bartuškevičius 11a klasės moksleivis,  pelnė specialųjį prizą už savo tėviškės futbolo istorijos tyrinėjimą.Rašiniui pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytojos Dalė Goberienė ir  Vidutė Bubnelienė, kūno kultūros mokytoja Jolanta Stankevičienė. 2011 m. rašinio konkurse ,,Ko aš išmokau iš savo kūno kultūros mokytojo"Povilas Pečiukonis Iag klasės moksleivis  apdovanotas specialiu prizu už labai gerai paruoštą iliustratyvinę medžiagą. Padėkas už savo rašinius gavo Kęstutis Bartuškevičius IVag klasės moksleivis ir Gerda Varnelytė 7a klasės moksleivė. Vaikinų darbams vadovavo Rasa Pečiukonienė, Gerdos Varnelytės - Jolanta Stankevičienė.2012 m.rašinio ,,Savanorystė - džiaugsmas ar nerimas" konkurse - Aurika Pečiukonytė IIIbg klasės moksleivei įteikta nominacija už įspūdingą vaizdinę medžiagą, Vidutei Bartuškevičiūtei 5a klasės moksleivei įteikta nominacija už nuoširdų minčių polėkį ir Herbertai Targauskaitei IIag klasės moksleivei padėka ir taurė.Konkursui padėjo ruoštis kūno kultūros mokytoja Pasa Pečiukonienė.

• _DSC2557
  • alfa