Malonūs įspūdžiai iš dalyvavimo respublikinėje  Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje

Gabija  Sukackaitė, IVg klasės mokinė

gabija2018

Šių metų kovo 9-10 dienomis kartu su mane lydėjusia lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Dumbliauskaite dalyvavau respublikinėje Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams, kuri vyko Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje. Susirinkusius dalyvius mokyklos aktų salėje sveikino garbūs svečiai bei gimnazistai su dainomis ir eilėmis. Po gražaus Olimpiados atidarymo teko kibti į darbus.

Vakare, po visų užduočių, keliavome į vakarinį koncertą. Jis vyko ne bet kur, o Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje. Monsinjoras V. Grigaravičius sveikinimo kalbos pabaigoje akcentavo, jog šioje vietoje bet kas ir bet kada nekoncertuoja. Todėl tai išgirdę koncerto laukėme dar labiau. Programą buvo paruošęs Kauno sakralinės muzikos mokyklos jungtinis choras ,,Cantores David“ ir Kauno ,,Vyturio“ gimnazijos moksleiviai. Pasiklausę giesmių, smuiko bei kanklių muzikos, pasikėlėme į bazilikos viršuje esančią terasą, nuo kurios atsivėrė visa Kauno panorama. Norėčiau paminėti, jog tiek į koncertą, tiek iš jo kėlėmės Žaliakalnio funikulieriumi.
  Kitą dieną per Olimpiados uždarymą koncertavo Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų pučiamųjų orkestras. Taip pat klausėmės šiuo metu garsiausio Lietuvos istoriko profesoriaus Liudo Mažylio kalbos. Uždarymas iš tiesų buvo įspūdingas, todėl net ir nelaimėję galėjo pasijusti laimėtojais.
  Džiaugiuosi dalyvavusi respublikinėje Olimpiadoje būtent šiemet, nes ji buvo šimtmečio olimpiada, nustebinusi visus savo programa, svečiais bei ypatingu dėmesiui dalyvavusiems. Tai – viena iš geriausių ir įsimintiniausių mano gyvenimo patirčių. Esu dėkinga savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Vidutei Bubnelienei, mane mokiusiai nuo penktos klasės, kad galėjau tokioje Olimpiadoje dalyvauti.

orkestras