KŪRYBIŠKUMO DIENA GIMNAZIJOJE

mokytojos V.Bubnelienė, D. Baranauskienė       danbar

Kiekvienų metų vasario 4 diena Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje būna ypatinga. Ir pamokos ypatingos- švenčiama Kūrybiškumo diena, kadangi tai yra Sigito Gedos gimtadienis. Netikėti kūrybiniai sprendimai poeto eilėms teikia netikėtų įžvalgų. Mokytojai šią dieną taip pasistengia savo dėstomo dalyko medžiagoje rasti sąsajų su kitais dalykais ir paskatinti mokinius pamokoje dirbti kūrybingiau.

6 klasė dalyvauja projekte ,,6 klasės mokinių mokymosi motyvacijos gerinimas matematikos pamokose”. Neatsitiktinai jiems į pagalbą atėjo ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja V. Bubnelienė kartu su S. Gedos eilėraščiais. Mokiniai įsitikino, kad matematika reikalinga net ir poezijai, ir kalbai. Skaitydami eiles vaikai ieškojo būdvardžių, o kiek jų turi rasti, pasitikrino išsprendę matematikos lygtį. Kad sužinotų, kiek peliukų bėga, kelios katės vejas, kiek nemunėlių banguoja S. Gedos posmuose, mokiniai taip pat skaičiavo, daugino, dalino. Visi įsitikino, kad ir poeziją skaitant matematikos reikia.
       Kai mokiniai pasakė, kad buvo įdomu, mokytojos pažadėjo tokių pamokų rengti daugiau. Kad tik vaikai kūrybiškai mokytųsi!